Update mého HR Projektu 002

Čas rychle letí a mám za sebou dalších 14 dnů práce na mém projektu. A co se ukázalo jako klíčové sdělení? Že je opravdu hodně těžké udržet motivaci na úrovni, kdy se člověk donutí ke kreativní práci. Ale je pár věcí, které se mi povedly a budu dál pracovat, abych se stal tím opravdovým webmasterem a copywriterem, pokud se tomu dá tak říkat.

Navazuju na svůj první post o tom, jak se mi daří práce na projektu. Pořád se mi ještě nepodařilo najít správný rytmus dne, abych postupoval vpřed rychlostí, o které bych si sám řekl, že je alespoň dostatečná. Nechat se vyrušit je pořád tak snadné.

Udržet si pozitivní motivaci je úkol pro dalších 14 dní. Proč je to tak důležité? Je to totiž období, kdy mohou projekty začít odumírat, protože hora práce zůstává stejně vysoká, na cestě se objeví mlha, ale výsledky to pořád nemá. A proto si musím najít interní zdroj motivace a to jiný, než jenom snění o úspěchu.

Tak hurá do toho, jakých bylo těch 14 dní, co se dělo, co jsem se naučil a co mne čeká dál.

Návštěvnost a tak dál

Nenastal nějaký zásadní postup vpřed. Google sice indexuje celý web, ale pořád si myslím, že provádí jenom takový lehký dotek, nejde nijak moc do hloubky a podle toho to vypadá. Je to s Googlem prostě běh na hodně dlouhou trať.

Z hlediska čísel to není zatím opravdu žádná sláva. Obvykle mám kolem 30 zobrazení denně ve výsledcích, od nuly do tří kliknutí (a to si myslím, že většina je mých) a průměrná pozice se hýbe od desíti do dvaceti. Takže žádné závratné výsledky to fakt zatím nejsou, ale nelze čekat zázraky na potkání.

Co mne trochu potěšilo, je to, že o lidských zdrojích v češtině webů moc není a naprostá většina jich po nějaké době zemřela. Což je na jednu stranu dobrá zpráva, ale na druhou stranu - proč asi zemřely? Asi jim chyběla návštěvnost a chytrým výběrem témat se tomu musím nějak vyhnout.

Problém je opravdu hlavně v tom, že udržet si motivaci, když to zatím vypadá, že to nebude fungovat, je opravdu dost velká výzva. Vždy jsem byl ten kreativní, co přeskakuje z projektu na projekt a udržet se u jednoho malého projektu, to je fakt zásadní problém.

Pro SEO jsem zatím neudělal téměř nic, jenom jsem přidal na stránky breadcrumbs, aby byla jednodušší navigace a každý návštěvník věděl, do které sekce stránka patří. Snad to bude dobře fungovat.

Čeho jsem dosáhnul?

Upravil jsem šablonu webu, aby vypadala trochu lépe než první verze. Upravil jsem velikosti písma, oddělil jsem jednotlivé sekce a k tomu se mi i podařilo přidat dvě další okna do navigace o doporučených stránkách a doporučených článcích z blogu.

Na šablonu jsem docela pyšný, protože si myslím, že po dlouhé době vypadá docela dobře. Změnil jsem velikosti fontů, aby nebyly tolik matoucí a ponechal jsem standardní modrou barvu pro odkazy, protože na to jsou lidi zvyklí, že se kliká na to, co je modré.

Přidáním breadcrumbs jsem usnadnil navigaci po celém webu a mělo by to pomoci i Googlu při indexování. Hledal jsem, jak přidat OpenGraph a Schema pro breadcrumbs, ale nezafungovalo to, nic jsem nenašel, jak to přidat do stránek, aby měl Google jednodušší práci.

Přidal jsem i dost obsahu do sekce, kde se vysvětlují běžné termíny používané v lidských zdrojích. Asi to nebude mít zásadní vliv na úspěch webu, ale je to vylepšení pro návštěvníky, aby si mohli dohledat některá důležitá slova a co se pod nimi obvykle rozumí. A třebas taková antifragilita a bechmarking začínají být dobře viditelné ve výsledcích vyhledávání.

Přidal jsem web na Seznam, aby si přišel pro data. Uvidíme, kolik lidí ještě hledá něco přes Seznam, asi to už budou relativně mizivá čísla.

Co jsem zjistil?

Psaní je těžká dřina. To jsem tak nějak tušil, ale teď jsem si to tedy i potvrdil. A je snadné udělat chybu. Například říct si, že napíšu článek, co bude mít 1 000 slov, je cesta k neúspěchu. Člověk se začne opakovat, dívá se, jak pomalu slova naskakují a nakonec se jenom otráví a jde od toho. Mít počítadlo slov je cesta do motivačního pekla.

Zjistil jsem, že je lepší psát tak dlouhý text, dokud mne to prostě baví a mám k tomu co dodat, jinak vím, že to nedopíšu nikdy. Dávejte si na to pozor, články nesmí být úplně krátké, ale taky musí být zvladatelné. Vypnout počítadlo slov se mi docela vyplatilo, protože nejsem pod stresem, že mi to nejde tak, jak jsem původně čekal.

Pořád hledám metodu, jak udržet bobtnání obsahu pod kontrolou. Mám už tolik sekcí, které bych měl napsat, že to nedám do konce života, musím najít cestu, jak vybrat to podstatné a to dotáhnout do nějakého úspěšného konce. Přišel prostě čas na Paretovo pravidlo.

Co mě čeká?

Musím konečně dokončit sekci o Employer Brandu. Zabírá mi to víc času a práce, než jsem si původně myslel. Ono to dává docela smysl, protože na tuhle oblast nejsem úplný expert, pokud to má mít i nějakou informační hodnotu.

Pak se musím rozhodnout, která sekce bude další, jestli to bude sekce o Employee Experience a nebo si to zkusím rozdat s HR strategií.

Jak se odměním?

Protože se pořád snažím o to, abych zhubnul a hlídám si tak trochu jídelníček, tak se odměním jednoduše. V McDonaldu si dám jednu zmrzlinu. A těším se na ni jako malý děcko, protože si myslím, že si ji zasloužím.