Update mého HR Projektu 003

A přišel náraz do zdi, zarazil jsem se a přišla krize. Za poslední dva týdny jsem toho opravdu na webu moc neudělal a nejsem na to vůbec pyšný. Dokážu něco rozepsat, ale už to nedokážu dopsat. Cítím, s jakým odporem se k tomu posadím a jde mi to hodně pomalu a neudržím se u toho. Netflix je prostě lepší a musím s tím nějak bojovat (a nechci Netflix rušit). S tím, jak přišel opravdový podzim, tak na sobě cítím, že mám náladu, kdy bych se nejradši uložil k zimnímu spánku. V létě se má tančit a v zimě se má odpočívat. Ale moc to neprospívá mému HR projektu, takže opět musím vydolovat motivaci odněkud vzadu v hlavě. Ale, mám teda i nějaké drobné úspěchy, není všechno jenom beznadějné.

Pořád věřím, že pro web o řízení lidských zdrojů je na českém internetu docela místo, které je navíc relativně neobsazené. Nikdo se tomu totiž konzistentně nevěnuje a je to pole neorané. Jsou tuny webů o tom, jak nabírat, jak platit, jak správně vykazovat, ale chybí tu ten “helicopter view”, jak se k Human Resources správně postavit.

A bodovat ve výsledcích vyhledávání na klíčové slovo Human Resources je nakonec můj cíl. Asi to nedotáhnu na první stránku, ale občas si s tím spojením zabodovat určitě chci. Tak jsem si definoval svůj cíl do konce roku 2021, takže mám dohromady osm týdnů, abych to dal.

Návštěvnost a tak dál

Dělat si velké naděje přináší velká zklamání. Bez práce nejsou koláče a návštěvnost je koláč, co je bohužel někde hodně daleko vepředu. Pokud bych měl pojmenovat situaci, ve které se nacházím, tak se nedá říct než, že je zataženo a často jsou i přízemní mlhy. Stále se mi ještě nepodařilo najít ten správný klíč, jak být vidět a jak si zajistit, aby strýček Google začal fungovat v můj prospěch.

Google Search Console stále říká to samé, že jsem dohromady asi ve třiceti výsledcích vyhledávání za den, ale nemám žádná kliknutí, protože jsem stále na x-té stránce. A to je místo, kde je stránka prakticky mrtvá. Jak se ale říká, s dalším obsahem se to zlepší. A musí, věřím tomu.

Nedělám skorem žádná sociální média, na to mi přijde, že je to ještě brzo, protože tu není dost obsahu, abych lidi měl na co nalákat. A tím jsem možná pojmenoval ten problém, že zatím nemám obsah, který by byl pro návštěvníky zajímavý. Tudíž to má jediný závěr - piš a piš a piš, aby toho tady bylo víc.

Čeho jsem dosáhnul?

Dalo by se říct, že mám dohromady asi dva úspěchy za uplynulé dva týdny. Podařilo se mi vydělat prvních 13 haléřů za zobrazené reklamy. Je to prakticky nic, ale pořád je to lepší než drátem do oka. Na uživení to tedy ještě hodně dlouho nebude, pokud nenatrefím na klíčové slovo, které se ukáže jako pravý zlatý důl. Zatím ovšem hodím kolem toho dolu v opravdu hodně velkých kruzích.

To druhé je o investici do mikrofonu. Natočil jsem první podcast o řízení lidských zdrojů, což je v České republice také vcelku unikátní. Chci publikovat přibližně jednou za dva týdny jeden díl, vejít se pokaždé do dvaceti minut mluveného slova, protože to je doba, po kterou nejčastěji cestujeme do práce. Takže poslechnout si ho v metru a jít prostě dál.

A je to teda fičák, to se musí nechat. Jak si člověk zní divně a několik dílů asi bude trvat, než se naučím mluvit, jak mi huba narostla.

Co jsem zjistil?

Udržet si motivaci v situaci, kdy se to zdá beznadějné, je klíčový faktor úspěchu. A mně se stále nedaří najít ten správný vzorec, jak na to. Nemůžu si pořád opakovat, že dnes ten dům fakt prodám, když mám za sebou dlouhou řadu neúspěchů. Možná jsem si špatně stanovil cíle, když jsem to celé odpíchnul od návštěvnosti. Jenže na Internetu je návštěvnost základ všeho. Nic neprodáte, když nikdo nepřijde do obchodu. Takové je pravidlo online byznysu.

Budu o tom muset intenzivně přemýšlet, jak si redefinovat cíle, abych viděl, že se blížím k nějakému základnímu úspěchu. Pořád věřím, že pro tenhle web je tu místo, jenom musím přijít na to, jak to zařídit, aby to celé fungovalo. Nemá někdo nějaký nápad?

Co mě čeká?

Radši si teď nedávám žádné zásadní cíle, musím se prostě naučit, že když něco začnu, musím to dokončit. Nesmím tolerovat nedopsané stránky, protože to je ztráta času. A musím vydržet u toho, že jdu postupem - myšlenka, osnova, odstavce, ucelený text. Bez toho to fungovat nebude, nejde hodit jeden nápad na papír a kolem toho jenom plácat. To pak nikoho nebude zajímat.

Jak se odměním?

Teď si asi nic nezasloužím a tak si odměnu přesunu až do dalšího období.